Dragii noștri, vă prezentăm mai jos selecţia noastră de activităţi care au loc în acest sfârșit de săptămână. Așteptăm în continuare opiniile și poveștile voastre!
Începem cu câteva oferte generale, de nerefuzat! Se întâmplă în perioada următoare, pentru toate grupele de vârstă, inclusiv pentru părinți :
- 24 februarie, ora 18.00 – Clasic e fantastic. Copilăria lui Beethoven, pentru copii de 4-7 ani. Recomandăm!
- 25 februarie, ora 11.00 – Ateliere de C’arte la Muzeul Național al Hărților și Cărții Vechi, pentru copii de 7-10 ani, invitat special scriitoarea Adina Rosetti. Realizate de Asociația Da’DeCe în cadrul expoziției C’arte și cultură națională. Cele Mai Frumoase Cărți din România 2012 -2016
- 25 februarie, ora 17.00 – Clasic e fantastic. Copilăria lui Vivaldi, pentru copii de 4-7 ani. Recomandăm!
- 25 februarie, ora 10.00 – Orășelul Cunoașterii împlinește trei ani și vă așteaptă să sărbătoriți împreună cu ei!
- NoGravity Club – un loc de joacă special, educativ și interactiv. Cum ni s-a părut nouă, aflați aici.
Oferta de teatru și operă pentru copii este disponibilă aici. Ultima noastră cronică este despre Opera Comică pentru Copii – Micuța Dorothy care a avut premiera de curând.
Sâmbătă, 18 februarie
Copii de 1-3 ani
Lumea lui Momo – Inimi pentru mami, inimi pentru tati, inimi pentru noi!, pentru copii de 2-3 ani, de la ora 10
Tăpușele – Vrei să fii prietenul meu? și Aluat sărat, hai la frământat!, de la ora 11.00 pentru copii de 1-3 ani
Copii de 3-6 ani
Lumea lui Momo – Inimi pentru mami, inimi pentru tati, inimi pentru noi!, pentru copii de 3-4 ani, de la ora 11.30
Orășelul cunoașterii – Viața stelelor, atelier interactiv pentru copii de peste 4 ani, de la ora 11.00
Copii de 6-9 ani
Artelier D – Atelier de povești românești și meșteșuguri , de la ora 11.00 pentru copii de 7 – 11 ani.
Orășelul cunoașterii – Viața stelelor, atelier interactiv pentru copii de peste 4 ani, de la ora 11.00
Copii de 9-12 ani
Artelier D – Atelier de povești românești și meșteșuguri , de la ora 11.00 pentru copii până la 11 ani.
Orășelul cunoașterii – Viața stelelor, atelier interactiv pentru copii de peste 4 ani, de la ora 11.00
Muzeul Antipa – Art Antipa, începând cu ora 11.00. Sună interesant!
Duminică, 19 februarie
Copii de 3 -6 ani
Hopa Trop – Povești senzoriale. Călătoriile lui Ivan, de la ora 11.00, pentru copii peste 4 ani. Aici părerea noastră.
Orășelul cunoașterii – Podul pneumatic, atelier pentru copii de 4 – 7 ani, de la ora 11.00
Copii de 6-9 ani
Hopa Trop – Povești senzoriale. Călătoriile lui Ivan, de la ora 11.00, pentru copii până la 8 ani. Aici părerea noastră.
Clasic e fantastic! – Cum să înțelegem muzica – Vocea umană. Concert coral educativ pentru copii peste 7 ani, de la ora 11.00 și de la ora 13.00
Orășelul cunoașterii – Podul pneumatic, atelier pentru copii de 4 – 7 ani, de la ora 11.00
Copii de 9 -12 ani
Clasic e fantastic! – Cum să înțelegem muzica – Vocea umană. Concert coral educativ pentru copii peste 7 ani, de la ora 11.00 și de la ora 13.00
Vă dorim un sfârşit de săptămână minunat!
Cu drag,
Roata Mare